Bez względu na studiowany kierunek, by ukończyć studia pierwszego stopnia niezbędne jest napisanie pracy licencjackiej. Większość studentów zostawia to na ostatnią chwilę. Jednak w czasie sesji, licznych egzaminów i kolokwiów jest to trudnym wyzwaniem. Nie oznacza to jednak, że nie da się napisać pracy licencjackiej w trzy dni.
Napisanie pracy dyplomowej wymaga czasu, wiedzy, jak i warsztatu pisarskiego. By możliwe było szybkie napisanie pracy, ważne jest odpowiednie przygotowanie. Pierwszym etapem jest ustalenie planu pracy. Powinien on zostać wcześniej zaakceptowany przez promotora (wskazówki jak napisać plan znajdują się w poradniku).
Dzień 1 - ustal plan pracy (spis treści z podziałem na rozdziały) - pierwszy rozdział powinien być poświecony ogólnym, teoretycznym założeniom, zaś drugi rozdział szczegółowym kwestiom związanym z tematem. Ostattni rozdział to rozdział badawczy. Więcej informacji na temat tworzenia planu znajdziesz w naszym poradniku pisania prac
Znajdź odpowiednią literaturę do Twojego tematu - odwiedź bibliotekę, czy też korzystaj z google scholar, lex.pl, lub ibuk.pl gdzie możesz wypożyczyć ksiązki
Pisanie pracy warto rozpocząć od znalezienia odpowiedniej literatury. Przede wszystkim należy bazować na literaturze naukowej. Mogą to być monografie, prace zbiorowe, jak i artykuły prasowe. Najlepiej korzystać z jak najnowszych pozycji. Odpowiednią literaturę można odnaleźć wpisując hasła przedmiotowe w katalogach online biblioteki. Warto także skorzystać z wyszukiwarki google scholar. Można także skorzystać z bibliografii zawartych w książkach. Pamiętaj, że z im większej liczby źródeł skorzystasz, tym lepiej zostanie oceniona Twoja praca. Przyjmuje się, że na stronie powinny być minimum 3 przypisy, zaś całość bibliografii pracy licencjackiej powinna obejmować około 50 pozycji. Możesz stworzyć fiszki, pisząc na kartce, w której ksiązce i na których stronach znajdują się informacje przydatne do pisania poszczególnych rozdziałów. Możesz także zacząć pisać ich krótkie streszczenie, co później wykorzystać w rozdziałach.
Dzień 2
Mając odpowiednią literaturę można zacząć pisanie pracy licencjackiej. Zacznij od pierwszego rozdziału, następnie kolejnych. Pisząc pracę licencjacką w trzy dni skup się na najważniejszych kwestiach, tak by rozdział nie przekraczał 15 stron, gdyż w przypadku większej liczby stron - nie wyrobisz się. Wstęp, zakończenie i bibliografię zostaw na koniec. Pamiętaj jednak że nie polega to na przepisywaniu książek! Takie działanie zostanie wykryte w systemie antyplagiatowym. Informacje zawarte w książkach, zapisz w pracy swoimi słowami, przedstaw także swoje wnioski i interpretacje określonych teorii. Staraj się porównywać wypowiedzi różnych autorów, znajdując elementy wspólne i różniące.
Pisząc pracę licencjacką zastosuj metodę pisania od ogółu do szczegółu. Zacznij od ogólnego przedstawienia tematyki, a następnie przejść do coraz bardziej szczegółowych informacji. Na początku warto także przywołać główne definicje związane z tematyką pracy.
Dzień 3
Ostatniego dnia stwórz część badawczą oraz napisz wstęp, zakończenie i bibliografię. Sprawdź też wszelkie przypisy i dostosuj prace do wymogów technicznych.
By było możliwe napisanie pracy licencjackiej w trzy dni, nikt nie powinien Ci przeszkadzać. Poświęć na to całe dnie, jednak staraj się często odpoczywać. Jest to możliwe, więc nie poddawaj się, tylko sumiennie przechodź do kolejnych rozdziałów. Nie zapominaj o tworzeniu przypisów i stosowaniu się do wymogów redaktorskich. Jednakże poprawki edytorskie zostaw na koniec. Najpierw skup się na treści, później zaś dostosuj pracę do wymogów.
Jeśli jednak masz problemy z napisaniem pracy licencjackiej w trzy dni zgłoś się do nas – na pewno pomożemy.
Ostatnio zmieniany
Najnowsze od Zespół edu.wschood.pl
- Pisanie prac magisterskich z bezpieczeństwa wewnętrznego - wskazówki
- Dlaczego warto skorzystać z pomocy w pisaniu pracy magisterskiej z bezpieczeństwa?
- Przykładowe tematy pracy magisterskiej z bezpieczeństwa publicznego
- Ile kosztuje poprawienie pracy magisterskiej?
- Jaki wybrać temat pracy licencjackiej z pedagogiki?
Spis Porad
- Pisanie prac magisterskich z bezpieczeństwa wewnętrznego - wskazówki
- Dlaczego warto skorzystać z pomocy w pisaniu pracy magisterskiej z bezpieczeństwa?
- Przykładowe tematy pracy magisterskiej z bezpieczeństwa publicznego
- Ile kosztuje poprawienie pracy magisterskiej?
- Jaki wybrać temat pracy licencjackiej z pedagogiki?