Wstęp do pracy licencjackiej czy magisterskiej często sprawia wiele problemów. Poniżej znajduje się przykładowy wstęp do pracy na temat współpracy organizacji pozarzadowych oraz samorzadu terytorialnego. Może on stanowić wzór do napisania własnego wstępu do pracy.
Jak sformatować prace licencjacką i magisterską?
Pamiętaj - forma porzadkuje treść! Sama merytoryka nie sprawi,że Twoja praca będzie wysoko oceniona - należy również zadbać o estetykę formy.
Wszelkie prace dyplomowe powinny spełniać wymogi formalne, które co prawda są różne dla każdej uczelni, jednak są pewne stałe elementy, które powinny zostać zachowane.
Struktura pracy powinna wyglądać następująco:
- Strona tytułowa
- Spis treści
- Wstęp
- Rozdziały i podrozdziały
- Zakończenie
- Spis ilustracji/tabel/wykresów
- Bibliografia
Jak napisać wstęp?
Wbrew pozorom jest to ta część pracy dyplomowej, która przysparza studentom najwięcej problemów. Wstęp stanowi swoistą wizytówkę całej pracy. To właśnie na wstęp i zakończenie szczególną uwagę zwracają promotor i recenzent. Dobrze napisany wstęp daje czytającemu wskazówkę, iż osoba pisząca prace magisterską lub licencjacką zna się na danym temacie oraz potrafi zainteresować czytelnika do dalszej lektury.
Pierwszą zasadą, z której powinni korzystać brzmi: wstęp piszemy NA KOŃCU. Faktem jednak jest, że promotor często wymaga pisania go na początku, jednak są to sytuacje rzadkie i zazwyczaj sami doradzają takie podejście.
Co powinno się znajdować we wstępie?
Spis Porad
- Pisanie prac magisterskich z bezpieczeństwa wewnętrznego - wskazówki
- Dlaczego warto skorzystać z pomocy w pisaniu pracy magisterskiej z bezpieczeństwa?
- Przykładowe tematy pracy magisterskiej z bezpieczeństwa publicznego
- Ile kosztuje poprawienie pracy magisterskiej?
- Jaki wybrać temat pracy licencjackiej z pedagogiki?