Każda praca magisterska przechodzi przez system - JSA. W zależności od kierunku i uczelni, współczynnik plagiatu nie może przekraczać 25%,30%, bądź 50% pracy. Z systemu korzysta każda uczelnai w Polsce, w tym w Białmymstoku, Warszawie, Krakowie, czy Warszawie. Niestety, system nie jest doskonały i nawet samodzielnie napisana praca magisterska może zostać oceniona jako splagiatowana. Z czego to wynika?
System antyplagiatowy porównuje wgraną pracę magisterską z dostępną bazą - innymi pracami magisterskimi i pracami licencjackimi, jak również treściami dostępnymi w Internecie. Wystarczy, że w bazie jest praca o takim samym tytule - współczynnik plagiatu wzrasta. Jako plagiat moze zostać oznaczone nawet oświadczenie o napisaniu pracy, spis treści, czy bibliografia. Są to treści, których nie da się poprawić. Jak więc poprawić pracę po uzyskaniu zbyt wysokiego współczynnika?
Należy poprawić każde zdanie w tekscie pracy magisterskiej oznaczone jako plagiat. Zdania należy zmienić w taki sposób, by znaczenie zdania się nie zmieniło, a jedynie jego treść. Warto posługiwac się synonimami i unikać popularnych zwrotów - jak ,,Podsumowując powyższe rozważania", czy ,,Przeprowadzona analiza wskazuje". Są to zdania, które występują w wielu pracach i najprawdodpodobniej są oznaczone jako plagiat.
Kolejnym problemem jest oznaczanie statystyk jako plagiatu. System uwgzlednia dane z GUS i innych oficjalnych portali i oznacza dokonaną analizę jako plagiat. By uniknąć plagiatu w takim przypadku, należy porównać np. nie kolejne lata, a jedynie wybrane okresy, co kilka lat. Warto takze skracać dane i nie posługiwać się wyrażeniami, które są wykorzystywane w statystykach np. ,,liczba ludności w przeliczeniu na 1000 mieszkańców". Możesz je także przedstawić w formie wykresu, nie zaś tabeli.
Kolejną radą jest unikanie pozycji z literatury, które są najczęściej przywoływane zarówno w innych książkach, jak i innych pracach magisterskich. Warto korzystać z artykułów naukowych rzadko przywoływanych, a także tych, które ukazały się w latach 2020-2022.
Pamiętaj o tym, że sama zmiana szyku zdania, nie spowoduje, że tekst nie będzie oznaczony jako plagiat. Musisz zmienić każde słowo w ciągu ośmiu kolejncych słów. System porównuje frazy w takim ciągu. Porównuje także zdania w zmienionym szyku. W każdym zdaniu zmnieć minimum 3-4 wyrazy. W tym celu najłatwiej posługiwać się słownikiem wyrazów bliskoznacznych.
Jeśli jesteś dopiero na etapie wyboru tematu i martwisz się plagiatem pracy magisterskiej, postaraj się wybrać temat szczegółowy, z wąskiej dziedziny i oryginalny. Im mniej prac magisterskich o tym samym tytule, tym mniejsze prawodpodobieństwo plagiatu.
Pisząc pracę staraj się samodzielnie formułować myśli, nie przepisywać zdań z książek. Zamieszczaj własne wnioski, tezy, analizy. Im mniej tekstu bazujacego na analizach innych autorów, tym mniejszy wskaźnik plagiatu.
Jesli jednam masz nadal problem z poprawą pracy - poznasz naszą ofertę i zgłoś się po pomoc
Ostatnio zmieniany
Czytany 327
razy
Dział:
Poradnik
Najnowsze od Zespół edu.wschood.pl
- Pisanie prac magisterskich z bezpieczeństwa wewnętrznego - wskazówki
- Dlaczego warto skorzystać z pomocy w pisaniu pracy magisterskiej z bezpieczeństwa?
- Przykładowe tematy pracy magisterskiej z bezpieczeństwa publicznego
- Ile kosztuje poprawienie pracy magisterskiej?
- Jaki wybrać temat pracy licencjackiej z pedagogiki?
Spis Porad
- Pisanie prac magisterskich z bezpieczeństwa wewnętrznego - wskazówki
- Dlaczego warto skorzystać z pomocy w pisaniu pracy magisterskiej z bezpieczeństwa?
- Przykładowe tematy pracy magisterskiej z bezpieczeństwa publicznego
- Ile kosztuje poprawienie pracy magisterskiej?
- Jaki wybrać temat pracy licencjackiej z pedagogiki?