Pisanie wzorów prac licencjackich i magisterskich

Switch to desktop Register Login

Pisanie wzorów prac licencjackich, magisterskich

Praca licencjacka z administracji

Administracja jest bardzo popularnym kierunkiem. Wielu studentów wybiera administrację, gdyż chce pracować w urzędach państwowych, inni ze względu na zainteresowania, a jeszcze inni podążają tam ze względu na znajomych. Studiowanie administracji jest możliwe w wielu miastach Polski - Białymstoku, Warszawie, Poznaniu, Częstochowie czy Krakowie. Wybór adminisracji jest podyktowany chęcią związania kariery zawodowej z różnymi stanowiskami w administracji samorządowej w Polsce. Administracja jest kierunkiem studiów dla obecnych i przyszłych pracowników szeroko pojętej administracji publicznej. Na tym kierunku studenci poznają podstawy funkcjonowania administracji rządowej i samorządowej, prawa i systemów zarządzania. Nauczą się również pisania umów, a także pisania prac licencjackich i magisterskich. Praca licencjacka z administracji publicznej może dotyczyć wielu zagadnień. W zależności od wymagań uczelni, promotora lub upodobań, może to być praca licencjacka badawcza lub teoretyczna. Do pierwszej grupy zaliczaja sie prace np. dotyczace zarzadzania budżetem danej gminy lub powiatu, opisu działania administracji na danym powiecie, itd. Do drugiej grupy należa prace opisujace historię administracji publicznej w Polsce lub zadania służb i instytucji, wchodzacych w skład administracji publicznej. Napisanie pracy licencjackiej z administracji może więc dotyczyć wielu zagadnień, w zależności od upodobań studenta.

Pisanie pracy z administracji wymaga wiedzy teoretycznej z zakresu prawa, administracji, ustroju, jak rowniez wiedzy praktycznej zwiazanej z mechanizmami funkcjnowania administracji publicznej w Polsce. Praca licencjacka z administracji stanowi studium dotyczace dzialania sluzb i instytucji państwowych. Powinna zawierać ocenę efektywnosci ich pracy i opis możliwości poprawy sytuacji. Praca licencjacka z administarcji powinna miec około 40-50 stron. Plan pracy licencjackiej z administracji powinien być odzwierciedleniem tematyki pracy i przedmiotu. Warto w nim uwzględnić podstawowe pojęcia związane z tematem, analizę obecnej sytuacji oraz możliwości zmian. Praca licencjacka z administracji może być pracą badawczą i uwzględniać np. badania ankietowe lub wywiad ekspercki. Pytania ankiety mogą dotyczyć oceny społeczeństwa w zakresie działań administracji publicznej w Polsce, czy też skuteczności działań Policji w zakresie profilaktyki.

Przykłady tematów prac licencjackich z administracji, w których tworzeniu pomogliśmy:

Rola wojewody w zarządzaniu kryzysowym na przykładzie województwa mazowieckiego

Policja jako główny organ odpowiedzialny za bezpieczeństwo publiczne

Etyka w zawodach zaufania publicznego

Funkcjonowanie Centralnego Biura Śledczego w latach 2010-2015

Zadania i rola Rady Gminy na przykładzie działalności Rady Gminy XYZ w latach 20012-2016 

Stoisz właśnie przed wyzwaniem pisania pracy licencjackiej z administracji? Już tylko jeden krok dzieli Cię od uzyskania wykształcenia, jednak nie wiesz jak się zabrać? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów. Przez wiele lat napisaliśmy wiele prac z administracji, dotyczących zarówno zadań i obowiązków różnych organów, jak i szczegółowych analiz funkcjonowania urzędów gminnych i powiatowych. Szukasz ciekawego tematu licencjatu? Zgłoś się do nas, pomożemy Ci wybrać interesujacy temat z dostepna literatura Nasza oferta jest dostosowana do wymagań konkretnych szkół, więc nie musisz się martwić o stronę formalną. Nie czekaj dłużej, zgłoś się i zapytaj o szczegóły współpracy.   

Poprawiono: wtorek, 12, listopad 2019 17:00

Odsłony: 6027

EINSER NETWORKS - Projektowanie stron internetowych Białystok

Top Desktop version